Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Historie

Lilith Pokud začneme od zrození prvního upíra, nečekejte bájemi opředenou Transylvánii a hraběte Drákulu. Ne, původ Rodných je v mnohem, mnohem starších dobách. Vzpomeňme na Starý Zákon. Adam a Eva už jsou nějakou dobu vyhoštěni z Ráje a jejich potomci, Kain a Ábel, obětují Bohu. Historie známá snad všem. Kain, rozzloben Božím rozhodnutím, zabíjí svého bratra a získává pověstné Kainovo znamení – znamení toho, kdo zabil. Podle Bible odchází z domova a bloudí světem, nesouce s sebou všude svou hanbu. Zde se prameny rozcházejí a začíná upíří historie. Kain se za pomoci čarodějky Lilith [viz. obrázek], první ženy Adamovi (podle židovského folkloru), která mu odhalí tajemství krve a toho, jak stvořit sobě podobné, stává prvním upírem a tvoří tři své Děti. Ti poté vytvoří třináct dalších a ti začnou brzy měnit desítky a stále více obyčejných lidí na sobě podobné a zakládají tak třináct prvních a základních upířích klanů, odlišných podle vlastností svého původního Otce. Začnou boje. Klany ovládají války a nepokoje. Kain sám takový vývoj událostí nechce, zakáže tvoření dalších Potomků a staví první město na světě jménem Enoch (dle jednoho ze svých synů), kde upíři a lidé žijí v míru.
 Jak ovšem předpokládáte, tato idylka dlouho netrvala. Vnukové Kaina opět začínají bojovat o jeho přízeň, až bylo nakonec město zničeno a jeho tři synové zabiti. Od té doby Kaina nikdy nikdo neviděl. A tak jeho vnuci, třináct upírů, později zvaných Antedeluviáni, započínají éru vlády Rodných…

 

Stejně jako lidé věří v Armagedon, mají i upíři svou apokalypsu – Gehennu. Legenda praví, že Nejstarší, Antedeluviáni, se probudí a pohltí všechny své nynější Děti. Má to být počátek konce světa, Rodných i lidí, kdy obzor zaplane krví všech. A každý Kainita v hloubi duše ví, že tento čas se neodvratně blíží…

 Historie Kainitů je stejně pestrá jako ta lidská a já Vás teď nechci jen zahlcovat informacemi, takže přeskočíme velký časový úsek a přejdeme do naší přítomnosti. Upíří společnost je rozdělena převážně na dva velké tábory – Camarillu a Sabbat. Pro teď zjednodušeně:

Camarilla holduje tajnému soužití s lidmi a dodržování Kainových pravidel, avšak pokud se podíváme hlouběji, jsou tato ,přikázání‘ do značné míry často bez trestání porušována. Její členové sami sebe nazývají Rodnými a stará termín kainité je pro ně až urážlivý.

Sabbat naopak prosazuje názor, že Kainité mají lidem vládnout, jako tomu v historii nemálokrát bylo, a pouze čeká na vhodnou příležitost navrátit vše do těchto starých kolejí. Upíři Sabbatu sami sebe nazývají Kanity dle staré tradice a termín Rodní je pro ně výsměšný.

Klany, které se do této doby značně rozšířily a rozdělily, se většinově a jednotlivě k těmto dvěma sektám připojily.


TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek